Taizéi találkozó Pannonhalmán

Pannonhalmi Főapátság, 2022. október 22.

Ifjúsági találkozóra várják Pannonhalmára az Észak-Dunántúli régió keresztény fiataljait. A találkozón itt lesz a franciaországi taizéi közösség vezetője, Alois testvér több fiatal szerzetestársával együtt. Előadások, csoportbeszélgetések és fórumbeszélgetések keretében keressük azt, mit jelent a mai fiatalok számára kereszténynek lenni. A délutáni fórumbeszélgetéseken a fiatalok számára releváns fókuszpontok mentén közelítünk a keresztyén hivatáshoz. Az egész napot átszövik az imádság alkalmai, amelyekben az Ige, a taizéi énekek és a bencés zsolozsma szavaival fordulunk a teremtő Istenhez.

Tervezett program

9:30-10:30 Érkezés a Pannonhalmi Főapátságba, regisztráció

10:30    Köszöntők
10:45    Bibliai bevezető és előadás
11:30    Kiscsoportos beszélgetés a bevezető gondolatok mentén
12:30    Közös ima taizéi énekekkel

13:00     Ebéd

14:00     Műhelybeszélgetések a lelki élet, társadalmi szolidaritás, művészet és az egyház témaköreiben
15:45    Énekpróba / teázás
16:15    Közös ima taizéi énekekkel
17:00    Elköszönés, útra kelés

Regisztráció: https://pannonhalmifoapatsag.hu/taize-2022/

Jelentkezési határidő: október 14.

A találkozót a Pannonhalmi Területi Főapátság, a Taizéi közösség, a Dunántúli Református Egyházkerület, a Győri Egyházmegye, a Nyugati (Dunántúli) Evangélikus Egyházkerület, a Szombathelyi Egyházmegye és a Veszprémi Főegyházmegye együttesen szervezi. Támogatják az illetékes evangélikus, katolikus és református püspökök, és a lebonyolításban egyaránt részt vesznek e felekezetek helyi fiataljai és ifjúsági felelősei.

Következő programok

Friss híreink

Ifjúsági Programok 2024

Összegyűjtöttük nektek a 2024-es országos ifjúsági programokat: EseményDátumHelyszínNagymarosi Ifjúsági Találkozó2024. május 25.NagymarosMIT - Máriagyűdi Ifjúsági Találkozó2024. július 4-7.MáriagyűdEgerszalóki Ifjúsági Találkozó és Lelkigyakorlat2024. július...